Stok Yönetimi

Stok_Yonetimi

PrAtikPOS Stok Yönetimi ERP

Stok Yönetimi
İşletmelerin "Hızlı ve Sıcak Satış" işlemlerinde stokların yönetimi ve takibi en önemli konulardan birisidir. PrAtikPOS uygulaması; kullanıcılarına sunduğu detaylı stok takibi ve raporları ile işletmelerin ihtiyacını karşılamaktadır. PratikPOS'un ile tüm stok takibi sürçlerinizi etkin ve detaylı bir şekilde yönetebilirsiniz.


Sınırsız Stok Takip Sistemi
Stok hacmi büyük işletmelere herhangi bir stok sınırlaması getirmeden, stok oluşturma imkanı sunmaktadır. AtikSE Sistem Entegratörü yazılımı ile entegre çalışarak stokların takibini kolaylaştırmaktadır. Stok takibinde perakende müşterilerinin ihtiyaç duyduğu planlamalar için maksimum ve minimum gibi tanımlamalarla kullanıcılarının isteklerine çözüm sunmaktadır. İşletmeler stoklarının tüm giriş ve çıkış işlemlerini anlık detaylı görebilmektedir. AtikSE entegrasyonu sayesinde istedikleri tüm detaylı raporları alabilmektedir. Stokları için resim tanımlarına önem veren işletmeler; stoklarında herhangi bir kısıtlama olmadan sınırsız resim tanımlayabilmektedir. Stoklarında eksi bakiyenin kontrol edilmesini isteyen işletmeler için bu hizmeti de desteklemektedir. Eksi bakiyeye düşüldüğünde uyarı vermesi veya işlemi engellemesi gibi seçenekleriyle programı esnekleştirmekte ve işletme politikasına göre eski bakiyeli stokların yönetimini ve tespitini kolaylaştırmaktadır.


Depo Takip Sistemi
Gerçek veya sanal depo takibi ihtiyacı olan işletmelerin ihtiyacını karşılamaktadır. İşletmenin yaptığı satışların ve iadelerin depo bazında yapılmasını destekleyerek; depolarda bulunan stok bakiyesinin ayrılmasını ve stok takibinin kolaylaşmasını sağlamaktadır. AtikSE Sistem Entegratörü ile alınan detaylı depo raporları kullanıcılarının depo takibini kolaylaştırmaktadır. AtikSE programı ile depolar arası transfer işlemleri yapılabilmektedir.


Lot/Parti/Seri Takip Sistemi
Lot, parti veya seri takibi ile işletmeler renk, beden, numara veya seri gibi etkenler sebebiyle ayrı ayrı stoklar açmak yerine tek stok altında bunların takibini yapabilmektedir. Ürünlerine ait lot, parti veya seri takibini yapan işletmelere PrAtikPOS destek sunmaktadır.


Sınırsız Barkod Takip Sistemi
Sınırsız stok takibi ile birlikte stoklara sınırsız barkod desteği de verilmektedir. Bir stoğa ait birden fazla barkod tanımlaması ile barkod değişikliği gibi durumlarda eski barkodu silmek yerine yeni barkod eklenerek satış ve barkod takibi kolaylaşmaktadır. Ayrıca barkod sistemininde kolay kullanımının sunduğu diğer bir avantaj ise tartılı satılan ürünlerde barkod bilgisinden ürünün ağırlığı alınmaktadır.


PrAtik Tuş Desteği
Barkodu bulunmayan, çok satışı yapılan veya hızlı satışı yapılmak istenen stoklar için ekranda kısayol desteği verilmektedir. Bu kısayollar ile kullanıcılar tek tuşla ürünün satışını yapabilmektedir. Ayrıca bu kısayollar kendi içinde gruplanarak işletme kullanıcılarının kolay kullanımını desteklemektedir. Bu kısayollar sistemin esnekliği ile kullanılan ekran boyutuna göre kısayol tuşlarının boyu ve yüksekliği kullanıcı tercihine bağlı olarak değiştirilebilmektedir. Ayrıca stoklara ait tanımlanan resimler bu kısayol tuşlarında gösterilmektedir ve kullanıcı hatasının en aza indirilmesi sağlanmaktadır.