İş Emri Yönetimi

Is_Emri_Yonetimi

Atikim İş Emeri Yönetimi ERP

İş Emri Yönetimi
AtikİM İş Emri Yönetimi işletmenizde kargaşaya son vererek birimlerinizi senkronize eder ve üretim süreçlerinin başlangıcından bitişine kadar üretiminizi kontrol altına alır. Bu süreçleri hızlı, etkin ve hatasız olarak yönetebilmenizi sağlar. Kolayca üretim talimatı verebilir, üretim planlarınızı iş emrine dönüştürebilir, otomatik alt iş emri oluşturabilir ve iş emri süreçlerini takip edebilirsiniz.


İş Emri Yönetimiyle reçetenizi iş emrine bağlı olarak özelleştirebilir ve maliyetini anında görebilirsiniz. Ayrıca İş Emirlerinizi parçalayarak üretim süreçlerini ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz. Mevcut ve özelleştirilebilir gelişmiş raporlama alt yapısıyla ihtiyaçlarınıza göre şekillenen raporlar alabilir, üretim süreçlerini en etkin biçimde şekillendirebilirsiniz.


İş Emri Tanımlama
Üretim talimatlarınızı kolayca verebilir, üretimin her anından haberdar olabilir, üretimi durdurabilir, parçalayabilirsiniz. AtikİM İş Emri Yönetimiyle kontrolün sizde olmasını sağlar. İş emri durumlarını takip edebilir, iş emrine ait gereksinim bilgilerini anında görebilir ve maliyet hesaplaması yapabilisiniz.


İş Emrine Sipariş Bağlama
Siparişlerinizin kusursuz bir sekilde üretim ve teslim sürecini yönetir. Bu süreçte üretim ve sevk durumu hakkında hızlı ve doğru bilgilere ulaşmanızı sağlar. Müşterilerinize karşı mahcubiyetinizi önler.


İş Emri Bazlı Reçete Özelleştirme
Müşterilerinize göre sürekli reçete değiştirmek zorunda mı kalıyorsunuz? İş emrine bağlı reçete özelleştirme sayesinde reçete yükünüz artık azalacak. Reçeteyi kimin için ve neden özelleştirdiğiniz bilgisine anında ulaşabilmenizi sağlar. Aynı cari için tekrarlanan siparişlerinizde özelleştirdiğiniz eski iş emirlerini sizin yerinize hatırlar. Özelleştirdiğiniz reçetenin maliyetini anında görebilirsiniz.


Otomatik Alt İş Emri Oluşturma
Ürününüz ürün ağacınızda tanımlı alt reçetelerden meydana geliyor olabilir. Üretilecek bir ürün için üretilmesi gereken alt üretimler bulunuyorsa bu alt üretimler için otomatik üretim emri verilmesini sağlar. Otomatik gerçekleşen bu süreçte yorulmadan tüm alt üretim aşamalarını da kontrol edebilirsiniz.


İş Emri Parçalama
İlerleyen süreçte planlarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Daha önceden oluşturmuş olduğunuz iş emri kayıtlarınıza sonradan yapacağınız müdahale doğrultusunda iş emrinizi ve alt iş emirlerinizi istediğiniz miktarda parçalayıp yeni iş emri oluşturabilmenizi sağlar. Parçalanan iş emirlerini iptal edebilir, teslim sürelerini ileri tarihlere erteleyebilir ya da üretim önceliğini değiştirebilirsiniz.


İş Emri Kapatma / Açma
Bazı iş emirlerinizi ertelemek ya da üretimini durdurmak isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda iş emrini askıya almanızı sağlar. İş emrinizi kapatabilir daha sonrasında kapatılan iş emrini kapatılan miktar kadar geriye açabilirsiniz. Kapatılan iş emirleri üretim aşamalarından kaldırılır.


Operasyon Makine Seçimi
Ürün reçetesine tanımlanan operasyonlara ait makine seçimi iş emri açılırken yapılabilir. Üretim sonunda kullanılacak makineleri belirleyebilmenizi ve belirlenen makinelere göre reçete maliyetinizi anında görebilmenizi sağlar. Üretim aşamasında kullanılacak makineler herhangi bir sebeple değiştirilmek istenirse kullanılabilir diğer makinelerden seçim yapabilirsiniz.


Hatalı Üretim (Hurda) Kaydı
Üretim esnasında oluşan olağan dışı sebeplerden kaynaklı hatalı üretilmiş ürünler olabilir. Bu şekilde üretiminde sorun olan ürünlerin takibi ve kontrolü için iş emri bazında hatalı üretim kayıtları oluşturmanızı sağlar. Hatalı üretimlerde kullanılmış malzeme sarfiyatını görebilir, analiz edebilir ve gerekli önlemleri alabilirsiniz.


İş Emri Fason Yönetimi
Üretim aşamalarında üretimin tamamının ya da bir bölümünün firma dışında üretilmesi gerekebilir. Böyle durumların yönetebilmesini ve kontrol altına alınmasını sağlar. Fasona gönderdiğiniz hammadde miktarlarınızı ve maliyet bilgilerinizi anında görebilir, fason maliyetinizi hesaplayabilirsiniz.