Dış Ticaret Yönetimi

Atikse Dış Ticaret Yönetimi ERP

Dış Ticaret Yönetimi
Hızlanan lojistik ve gelişen teknoloji araçları sayesinde dış ticaret pazarı büyük önem kazanmıştır ve bir çok işletme daha karlı bir ticaret için dış ticarete yönelmiştir. Dış ticaret yönetimi ihracat süreçlerinizi ve sevkiyatlarını kontrol altında tutmanızı sağlar. Gümrük işlemleriniz için gerekli olan dokümanlarınızı kolaylıkla hazırlayarak süreçlerinizi hızlandırabilirsiniz.


Paketleme
Dış ticaret süreçlerinde en zahmetli kısım belki de paketleme işlemleridir. Stok kartında yapacağınız tanımlamalar, stok bazında isterseniz standart isterseniz özel paketler oluşturmanızı sağlar. Standart paketli stoklarınızın iç ambalaj, iç kutu, dış kutu tanımlamalarını yaparak paketleme işlemlerini yapabileceğiniz gibi özel paketli işlemleriniz için belge bazında paketler oluşturabilirsiniz.


Çeki Listesi
Çeki listesi hazırlamak çok meşakatli ve zorlu bir süreçtir. Standart ambalajlı stoklarınız için stok kartında yaptığınız tanımlamalara istinaden, özel ambalajlı stoklarınız için ise paketleme ekranından yaptığınız paketlemelere göre çeki listelerini otomatik olarak almanızı sağlar. Stok kartlarında yer alan yabancı dillerde stok adlarının desteği ile istediğiniz dilde çeki listelerinizi alabilirsiniz.


Proforma Fatura
İhracat için müşteri aramak, gerekli gümrük evraklarını oluşturmak, gümrük beyannamesini hazırlamak haricinde işletmenizin takip etmesi gereken bir de GÇB onayı gelmiş belgelerin muhasebe kayıtlarının oluşturulması gerekmektedir. İhracat gerçekleştiği anda düzenlediğiniz proforma faturalar cari ve stok bakiyelerinizi anlık olarak etkilerken GÇB onayı geldiğinde faturalaştırarak muhasebe kayıtlarınızı o zaman oluşturmanızı sağlar. İhracat süreçleriniz ile ilgili tüm takiplerinizi yapabilirsiniz.


Araç Yönetimi
İhracat işlemlerinde araç kapasite planlamasını doğru yapmak gerekir. Tanımladığınız ve sevkiyatını yapacağınız belge bazında seçtiğiniz araç tanımları ile siz ürünlerinizi ekledikçe ağırlık ve hacim hesabı olarak araçta ne kadar yer kaldığını ve ne kadar dolduğu görüntüleyebilmenizi sağlar. Dış ticaret evraklarınızı hazırladıktan sonra ürünlerin araca sığmamasından kaynaklı olarak evrak süreçlerinizi yeniden hazırlamak zorunda kalmadan işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.