Tedarik Yönetimi

Atikse Tedarik Yönetimi ERP

Tedarik Yönetimi
Şüphesiz ki tedarik süreçlerinin yönetimi işletmeler için son derece önemli bir hal almıştır. Tedarik süreçlerinize ait tüm verilerinizi takip ederek bu süreçlere göre işlerinizi planlamanızı sağlar. Daha etkin bir işletme yönetimini hedefleyerek tasarlanan Tedarik Yönetimi modülünde, talep-tekliften ürün kabulüne kadar tüm süreçlerinizi kontrol altında tutarak tedarik süreçlerinizi yönetebilirsiniz.

 

Alım Talepleri
Tüm işletmelerin tedarik aşaması taleplerin oluşturulmasıyla başlar. Taleplerin oluşturulması, iş hacmi yoğun işletmelerde taleplerin takibinin kolaylaşmasını ve işlemlerin hızlandırılmasını sağlar. Oluşturulan talepler için kolay teklif belgeleri oluşturabilir ve talepler için detaylı raporlar alabilirsiniz.

 

Alım Teklifleri
Yoğun performans gerektiren teklif aşamasında alınan tüm tekliflerin detaylı takibi yapılmalıdır. Teklifleri daha önce oluşturulan talep belgelerinden seçim yaparak veya doğrudan teklif belgesi oluşturarak hızlı ve hatasız veri girişi sağlanır. Bu aşamada tüm teklif belgelerinizin detaylı raporlarını alabilir ve görüntüleyebilirsiniz. AtikSE teklifinizin tek tuşla sipariş oluşturulmasına izin vermektedir.

 

Teklif Değerlendirme
Teklif değerlendirme; alım işlemleri aşamasında işletmeleri en çok zorlayan ve dikkat edilmesi gereken süreçtir. AtikSE alınan tekliflerin değerlendirilmesinde yalın yapısı ile bu süreci kolaylaştırmaktadır. Değerlendirme aşamasında alım için seçilen stokların siparişi otomatik olarak oluşturulabilir. Ayrıca değerlendirmesi yapılan teklifler kayıt edilerek daha sonra tekrar görüntülenebilir.

 

Satıcı Siparişi
Alımı yapılacak siparişlerin oluşturulması ve takibi yapılması gereken süreçtir. AtikSE siparişlerinizin doğrudan oluşturulmasını veya talep-teklif aşamasından seçim yapılmasını sağlar. Talep veya teklif aşamasından gelecek siparişleriniz için hızlı çözüm yolları sunar. Sipariş aşamasında alacağınız detaylı raporlar bu sürecin yönetimini hızlandırır, siparişleriniz için teslim tarihi belirleyerek işlemleri kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca siparişinizden tek tuşla fatura veya irsaliye oluşturarak tedarik aşamasını kolaylaştırabilirsiniz.

 

Alış İrsaliyesi
Tedarikçiden sevkiyat aşamasında gelen irsaliyelerin sisteme girilmesi ilerleyen süreçlerin takibi ve yönetimi bakımından önem arz eder. Alış irsaliyesi stok bakiyelerinin artışını, süreç yönetiminde ürünlerin teslim alınma bilgilerinin takip edilmesini sağlar. Tek tuşla irsaliyeler faturaya dönüştürülebilir. Toplu irsaliye faturalama alt yapısı ile birden fazla irsaliyeyi hızlı ve kolay bir şekilde tek fatura altında toplayabilirsiniz.

 

Alış Faturası
Tedarik aşamasının son bölümü olan alış faturasının dikkatli ve hızlı oluşturulması işletmeler için büyük önem arz etmektedir. Alış faturası ile birlikte cari alacaklandırılması, stok bakiyeleri arttırılması ve eğer takibi varsa muhasebeleştirilmesi sağlanır. Tedarik aşamasında alış faturasına ait irsaliye veya sipariş bilgisi mevcut ise bu belgelerden seçim yaparak hızlı fatura oluşturabilirsiniz. Alış faturalarınızı işletmenize özelleştirerek AtikSE'nin sunduğu birçok özellikten faydalanabilirsiniz.